Yazı Detayı
18 Kasım 2021 - Perşembe 12:23 Bu yazı 382 kez okundu
 
ULUSLARASI TÜRK DÜNYASI LİDERLİK AKADEMİSİ…
Mustafa BECEREN
 
 

ULUSLARASI TÜRK DÜNYASI LİDERLİK AKADEMİSİ…

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu yıl üçüncüsünü yaptığı Liderlik Akademisi eğitimleri Türkiye genelinde etki yarattı. Hatta Mersin’den bir dostum Silifke olarak Mersin Ticaret ve Sanayi Odasının yapamadığı bir iş yaptınız, Mersin’in önüne geçtiniz, dedi.

Mersin Ticaret Odası da güzel çalışmalar yapıyor. Özellikle teknopark firmaları ve Mersin’de yüksek teknoloji üreten ve kullanan firmalarının önünü açmak için çabalar harcamakta.  Hatta 23 Kasım Salı günü “İşini Şansa bırakma “ başlığı altında iş sağlığı ve güvenliği konularında ciddi bir eğitim çalışmasına öncülük edecek.

Liderlik Akademisi ismi bile iddialı bir başlık. Silifke Ticaret ve Sanayi Odası meclis ve yönetim kurulu üyelerinin genç iş insanlarından oluşması en büyük etken. İlçemizde bulunan üniversitelerin bölümlerinin katkısı da yadsınamaz. Özellikle Doç. Dr. Muhammet Saygın hocamızın odamıza ücretsiz danışmanlık yapması çok büyük avantaj. Odanın ilmi metotlar kullanarak kurumsallaşması ve üyelerinin önünü açmada derinlik sağlaması, çalışan personelin liyakat ve ehliyet esasına göre yapılandırılması, her türlü takdire değer.

Hızla değişen hayat ve ticaret şartlarına uyum sağlayamayan ticari yapıların ömrü kısa oluyor.  Hala Ticaret odası bize ne yapıveriyor ancak aidat almasını biliyor diyen üyeler de oluyor. Bu kafa yapısındaki üyeler Silifke Ticaret ve Sanayi Odasında her ay bir iş veya kişisel gelişim eğitiminin olduğunu, bu eğitimlere katılmak için illaki eğitim salonuna gitmeye gerek olmadan insanlara telefonları kadar yakın bir yerden ve ücretsiz olarak bu eğitimleri verilmekte olduğunu bilseler bile yerel ağızla sayanılıktan geri kalmıyorlar. Hâlbuki Liderlik akademisi kapsamında eğitim veren hocalardan insanlar eğitim alabilmek için bir sürü para ödüyorlar. Buda işin diğer bir yönü.

Türkiye genelinde 65 civarında oda ve borsadan 500 civarında katılımcı ile liderlik akademisi çalışmasını Kıbrıs Türk cumhuriyetinde başarılı bir şekilde gerçekleştirmek Silifke’nin geleceğinde önemli bir adımdır. Silifke’nin geleceğinin Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin belirleyeceği göz önüne alınırsa bu adımların çok önemli olduğu ortaya çıkar.

Belki de 4. Liderlik Akademisi uluslararası bir yapıya dönüştürülüp özellikle Türk Devletleri Meslek Odaları dahil edilerek planlanabilirse daha net göstergeler ortaya çıkacağına inanıyorum.  Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ve ekibi, bunu da gönül rahatlığı ile başarır. Ben şahsen güveniyor ve başarılı çalışmaları alkışlıyorum.

 
Etiketler: ULUSLARASI, TÜRK, DÜNYASI, LİDERLİK, AKADEMİSİ…,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı