Yazı Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 13:30 Bu yazı 1825 kez okundu
 
Seçer, İçel İlinin Yolu Nereden Geçer?
Sadık CİVELEK
silifkesesimiz@gmail.com
 
 

Bir vurdumduymazlık, bir aymazlıktır gidiyor!

Silifke kokuyor diyoruz! Aldırış eden yok!!!

Taşucu pislik içinde diyoruz! İlgilenen yok!!!

Silifke’de sürekli sular kesiliyor diyoruz! Kulak veren yok!!!

Silifke’nin içme suyu ile kanalizasyon şebekesinin mutlaka yenilenmesi gerekir diyoruz! Duymazdan geliniyor!!!

Yıl 2019 Yerel seçimler öncesi 40 yıllık siyasetçi Seçer, Taşucu’na kanalizasyon yapacak, milleti lağım sularından kurtaracaktı!

Hakkını yemeyelim başladı başlamasına da, bir söz vardır kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulmaz, diye; ha işte öyle oldu Seçer de!

Bir de haber göndermişler Taşucu Terfi İstasyonu açıldı, diye. Bina yapılmış olmasına yapıldı da, Özel Çevre Koruma Kurumu ne diyor bu binaya? İzin verecek mi çalışmasına? Terfi istasyonu yapılan yer çevre korumanın içinde yer alıyor çünkü...

Ne zaman ki, Silifke basınını da alır, “İşte Taşucu’nu pislikten kurtardığımız projeyi hayata geçirdik. Sizlerde şahit olun” derlerse, Taşucu’nun lağım sularından kurtulduğuna o zaman inanacağız.

Seçer’in etrafında bulunan çok ama çokbilmişler özel çevre koruma bölgesini hiçe sayarak yaptıkları projenin akıbetini herkesler gibi bizlerde merak ediyoruz, en çok da Taşucu’nda ikamet eden insanlarımız.

Taşucu’nda yaşayan insanlar o kadar dertli ki, derlerinden dolayı ağızlarından çıkanları kulakları duymuyor desek yeridir. Ve bu sözleri de Seçer’e bizim iletmemizi söylüyorlar

Haklılar belki ama bu kadar ağır sözler de söylenmemeli kime veya kimlere olursa!

Seçer’in bölgeye ilk ziyaretinde de bu sözleri kendi yüzüne karşı söyleyen insan sayısı az olmayacak inanın..! Böyle bir durumda kimse karşılaşmak istemez ancak söz verdinizse arkasında duracak ya yapacak, ya da neden yapamadığınızı açıklayacaksınız!..

Bu sadece Taşucu gibi turistik bir belde için değil bölgemiz için de geçerli. Özellikle yaz aylarında Silifke kent merkezi dahil çok ağır bir koku ile karşı karşıya kalınıyor ve bu kokuya karşı hiç bir önlem alınmadı-alınmıyor..!

Aslında Seçer’in çok bilmişlerinden kaynaklı söz verip yerine getiremedikleri ve siyaseti aşamadığından da kaynaklı (İl ve ilcçe teşkilatlarından). İş bilen insanları çabucak harcatan siyasi zihniyet, seçimlerde Seçer’i niye harcamasın ki!?

Seçer, sözde siyasetin içinden gelen birisi ama harcamayı da harcatmayı da seviyor ki, göreve geldiği günden bu yana iş yapanlar yerinde yok, siyasi kaygı ile yanında bulundurdukları iş bilmezler var artık yanında. Tabu ki, seçim öncesi söz verdiği millet ittifakının destekçileri ni de sayarsak, Mersin ve Tarsus’un dışında kalan ilçelere gereken hizmetler yapılır mı? Verilen sözler gerçekleşir mi?

Sayın Seçer, iş yapın, engellemelere karşı dik duruş sergileyin, iş  yapan, sizin için çalışan insanları harcamayın, harcatmayın ve de Silifke gibi tarihi geçmişinde vilayet olmuş bir kenti hiçe sayan görüntü çizen her kim olursa olsun boyunun ölçüsünü alacağını da biliniz lütfen! Bu hangi partili belediye başkanı olursa olsun böyle olacaktır.

Başkan Seçer de bilmelidir ki, İçel İlinin Yolu Silifke’den geçmektedir...

Sevgi Işığınız Olsun...

 
Etiketler: Seçer,, İçel, İlinin, Yolu, Nereden, Geçer?,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı