Yazı Detayı
03 Eylül 2022 - Cumartesi 12:52 Bu yazı 1001 kez okundu
 
KENT KONSEYİ ÇALIŞIYOR MU?
Sadık CİVELEK
silifkesesimiz@gmail.com
 
 

KENT KONSEYİ ÇALIŞIYOR MU?

Silifke Kent Konseyi, uzun zamandır toplanmıyor. Alt komisyonlar oluşturmayan konsey, kendisi de proje üretmeyince ve de olmayan alt komisyonlardan gelen projeler olmayınca, proje üreten bir kurul yoksa, Kent Konseyin toplanmasına ne gerek var? Denilmiş olmalı ki, artık Kent Konseyi Yürütme Kurulu bir araya gelmiyor, toplantı da yapmıyor.

Geçen yıl Temmuz ayında olağan genel kurulunu yapması gereken Silifke Kent Konseyinin mevcut yönetimi düşmüş durumda ancak Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok da Konseyin kongre yapmasına gerek olmadığını söyleyince Kent Konseyi seçimi de yapılmadı.

Silifke’de Kent Konseyinin adı var ama kendisi yok. Yürütme Kurulunda bulunan insanların tamamı seçimle işbaşına gelmiş insanlar ve hepsi de Kent Konseyine isteyerek gelen insanlar. Silifke için ellerini taşın altına koymaya, fikirlerini paylaşmaya, Silifke’nin denizinde bir damla olmak için mücadele edecek mütevazilikte ve üretim olarak yüksek kapasiteye sahip olan insanlarımız Kent Konseyinde var ancak gelinen noktada faal durumda olan bir Silifke Kent konseyimiz maalesef yok..!

Bağcıyı dövmek değil elbet, niyetimiz üzüm yemek. Yürütme kurulunda görev alan arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerli fikir ve düşünceleri olan insanlar. Her birinin ayrı ayrı meslekleri olmasına rağmen, ortaya koydukları düşünceleri Silifke için yararlı düşüncelerdi ve hala bu düşünceler proje haline getirilebilir, bunun için ille de Silifke Belediyesi destek verecek diye beklenmemeli ama Kent Konseyi seçiminde siyaset biraz ağır basınca gelin görün ki yerel iktidar ne derse o oluyor!..

Bu memleket birinin, birilerinin değil herkesin, her bireyin ama!..

Bu memleketten çok insanlar geldi geçti, baki olan makamlarda oturanlar olmadı, baki olan yapılan hizmetler, birlikte ortaya çıkarılan güzellikler oldu…

Bu memleket için çalışmak isteyen insanların önünün kesilmesi kadar gaddarca bir davranış olamaz. Gaddarca olmasının nedeni, insanların fikirlerini kendi fikirlerinden daha üstün gören insanların dayatması ve çalışacak bir kant konseyinin önünün tıkanması…

Bükemediğin bileği öpmeyi bir türlü beceremiyoruz. İlle de benim dediğim olacak zihniyeti ile nereye kadar varılabilir ki?

Kent Konseyinde görev alan insanlar seçilmiş insanlar, bu insanlara güvenen insanlar tarafından seçilmişler hem de sivil toplum örgütlerinin temsilcileri tarafından. Bu insanlara güvenmemek, onların çalışmaları için destek vermek önemli bir görevi yerine getirmektir Silifke için…

İlk aylarda yapılan toplantıların ardından pandeminin araya girmesi ile birlikte sükutu hayale uğrayan bir konsey ve uzun zamandır hiçbir şekilde toplantı yapmayan-yapamayan ve demokrasinin gereği olan kongresini yerine getirmemiş bir KENT KONSEYİ!

Sözün özü, KESER DÖNER SAP DÖNER BİR GÜN GELİR HESAP DÖNER. KULUN HESABI MUTLAKA VARDIR ANCAK YARADANIN HESABINA HANGİ KULUN GÜCÜ YETER Kİ!

SEVGİ IŞIĞIMIZ OLSUN…

 
Etiketler: KENT, KONSEYİ, ÇALIŞIYOR, MU?,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı