Yazı Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 16:56 Bu yazı 578 kez okundu
 
BİRLİK BÜTÜNLÜK EDEBİYATI-2
Rifat KARADUMAN
rkduman@gmail.com
 
 

BİRLİK BÜTÜNLÜK EDEBİYATI-2
Bazı işlerin iyi gitmediğini görür eleştiri ve öneri getirmeyi hayal edersin. Ağzını açmaya gör. Hemen yetkililer "Birlik ve bütünlüğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde" diye başlayarak sustururlar.
Susmaz, tenkit, eleştiri ve düşüncelerini ifade etmek istersen, bozgunculuk ve hainlikle suçlanırsın.
Yıllar geldi geçti... Tecrübe kazandık. Bizlerin de ülke konularında görüşleri oldu. Fakat hiçbir ortamda konuşma fırsatımız olmadı.
Çünkü söylediklerine göre ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardı.
Acaba bu birlik beraberlik ihtiyacı ne zaman bitecek? Yoksa bu masal bir yerleri ele geçirenlerin sığındığı bir liman mıdır?
Mevcut partileri ve uygulamaları gördükçe bir zamanların meşhur reklamı aklıma geliyor: “Yok aslında bir birimizden farkımız. Ama biz Osmanlı Bankasıyız!”
Gerçekten hiç birinin bir diğerinden farkı yok. Uygulama aynı. Konuşanların, fikir beyan edenlerin, farklı düşünenlerin başına gelenler aynı.
Elbette uygulamayı yapanlar yerden göğe kadar haklılar. Çünkü memleketin birlik beraberliğe ihtiyacı var.
Allah esirgesin ülkenin başına bir şey gelir. Devletimiz yıkılıverir. Onun için sen sen olacak konuşmayacaksın! Sadece dinleyecek ve uygulayacaksın! Liderine tabi olacaksın. O zaman hem milli görevini yerine getirir sevilir sayılırsın, hem de seçimlerde uygun bir yere getirilirsin.
Aslında bu yazıya da son vermek gerekir.
Malum, ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğu bu günlerde bu yazı da ne demek oluyor.
Kendime “Seni gidi hain!” dedirtmemek için yazmaktan vazgeçiyorum.
Çünkü biliyorum ki; memleketimizin her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var!..

 
Etiketler: BİRLİK, BÜTÜNLÜK, EDEBİYATI-2,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı