Yazı Detayı
10 Aralık 2021 - Cuma 14:34 Bu yazı 1399 kez okundu
 
AÇIK MEKTUP
Sadık CİVELEK
silifkesesimiz@gmail.com
 
 

AÇIK MEKTUP

Türkiye, ekonomik olarak bir uçuruma doğru yuvarlanıyor ve bunu düzeltebilmek adına ise tüm KİT’ler özelleştirilmesine rağmen, bir sonuca ulaşılmış değil. Şimdi ise milletimizin savunmasında büyük önem arz eden fabrikaların satışının gündemde olduğu konuşuluyor.

Katar’a giden Sayın Cumhurbaşkanımız, burada 15 anlaşmaya imza atmışlar. Acaba bu anlaşmalar ne ile ilgili net bilgi verebilecek veya doğru şekilde açıklama yapacak birileri var mı?

Katar dönüşü açıklama yapan Sayın Cumhurbaşkanımız, yatak altında bulunan dövizlerin çıkarılması için nasihat etti, nasihat değil resmen çıkarın dedi aslında!

Sayın Cumhurbaşkanımız, yüce Türk milleti yıllardır yatak altından, yatak üstünden, ocak arasından, saman altından ne varsa çıkardı ve ortaya koydu.

Hazıra dağ dayanmıyor.

Çiftçilere verdiğiniz destek ile çiftçiler tarlalarını ekip biçmek yerine boş bırakıyor. Çünkü devletin verdiğin tarladan kazandığından daha çok ediyor. Böylelikle çalışkan Türk çiftçisi tembel bir çiftçiye dönüştü.

İnsanlara balık yemeyi öğretmen yerine balık tutmayı öğreten bir politika izlemiyor Ak Parti iktidarı ve bunun sonunda da gelinen nokta ortada TÜRK LİRASI pul olurken, Taliban yönetiminde bulunan Afganistan para birimi olan Afganisi’nin bile gerisinde kalmıştır.

Hal böyle iken, ülkemize misafir olarak kabul ettiğimiz Suriyelilere çeşitli imkanlar verilirken, sıkıntıyı çeken ise neden bu toprakların gerçek sahipleri ödemektedirler?

Bir Suriyeli işyeri açıyor ve vergiden muaf tutuluyor, sağlık ve çeşitli sosyal imkanlardan ücretsiz yararlanırken, bu vatanın evlatları neden üvey evlat muamelesi görmektedir?

Bu insanlar 10 yıldır Türkiye’deler ve geldiklerinde iki kişi olan bir aile şimdi 12 kişi. Her yıl doğuran doğurana. Bunların çocukları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı mı olacaklar?

Döviz ikiye katlarken ve ülkemizde her türlü imkandan yararlanan Suriyeliler varken (Misafir değiller artık, asla olmamalılar da) niye hala milletimiz tüm sıkıntıları çekmektedir.

Sevgili Peygamberimiz, “Komşusu aç yatarken, kendisi tok yatan bizden değildir” diyerek, Müslümanlara önemli bir mesaj vermiştir. Daha doğrusu kendisini Müslüman olarak görenlere…

Acaba bu ülkede Müslüman görünerek Müslümancılık oynayan insanlar var mı?

Son söz:

Ağlayanın malı güleni ondurmaz.

Mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler…

Kulun mutlaka bir hesabı vardır lakin Yüce Mevlamın hesabına kimin gücü yeter ki!

Sevgi Işığımız Olsun…

 
Etiketler: AÇIK, MEKTUP,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı