Haber Detayı
19 Temmuz 2022 - Salı 14:32 Bu haber 745 kez okundu
 
Ruslar için özel ürünler Olba’da…
Silifke’nin tescilli yoğurt üreticilerinden ilki olan Olba Süt, ulusal bazda yüzlerce şubesi olan Migros marketler zinciri ve Rus vatandaşlar için özel üretim yaparken, Silifke adını da ülke genelinde en verimli şekilde duyuruyor.
Ekonomi Haberi


Sesimiz Haber Merkezi

Kurulduğu günden bu yana yaptığı ürünlerde er zaman gündem olan Olba Süt ve Süt Ürünleri Şirketi, Silifke’de Silifke Yoğurdunun tescilini ilk alan ve üreten firma olarak da önemli bir görev üstlenerek, büyük bir sorumluluk almasını bildi.

Olba Süt Şirketi sahibi veteriner hekim İsmail Köroğlu, kaliteli ve farklı ürünler üretmeyi sevdiğini, bu konuda da her türlü çalışmaya açık olduğunu dile getirdi.

TEŞEKKÜR

Bir Silifkeli olarak Silifke Yoğurdunu üretmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Köroğlu, “Silifke Yoğurduna coğrafi işaret alarak tescilini sağlayan ve emek harcayan tüm kurum, kuruluş ve şahıslara öncelikle teşekkür ediyorum.

YOĞURDUMUZ BİR MARKADIR

Silifke Yoğurdu bir markadır. Bu markanın yaşaması ve yaşatılması için karınca kararınca her Silifkelinin elini taşın altına koyması gerekiyor. Silifke Yoğurdu artık bir marka ve bu markaya sahip çıkmamız gerekiyor.

COĞRAFİ İŞARETE BAKILMALI

Keçi ve inek sütü karışımından yapılan Silifke Yoğurdu, özel bir yoğurttur ve Silifke Yoğurdu olarak satılan yoğurtlarda mutlaka coğrafi işaret belgesi aranmalıdır. Coğrafi işareti olmayan yoğurtlar tescilli yoğurt değildir.

Memleketimize misafir olarak gelen insanlarımız Silifke Yoğurdu yemek istiyorlar haklı olarak. Burada bize düşen görev, kentimize gelen insanlara gerçekten Silifke Yoğurdu yedirmemiz gerekiyor. Ürettiğimiz yoğurdumuzun yüzde 80’ini ikram ediyoruz. İşyerimize kadar gelerek yoğurt yiyen insan sayısı da az değil. Bir Silifkeli olarak yoğurt konusunda titiz davranmalıyız” diyerek, markanın korunması gerektiğine dikkat çekti.

OLBA ÜRÜNLERİ MİGROS RAFLARINDA

Migros Marketler zincirini Olba ürünlerini de vermeye başladıklarını kaydeden İsmail Köroğlu, “Migros bizden talepte bulundu ve ciddi bir denetlemeden geçtikten sonra Migros ile anlaşma yaptık. Normal yoğurduğum dahil bir çok ürünümüzü Migros Marketler zincirinin raflarında görmeniz mümkün.

Yoğurt başta olmak üzere çok yakın bir zaman dilimi içerisinde tüm ürünlerimiz Migros raflarında olacaktır.”

RUSLAR İÇİN ÖZEL ÜRÜN

Migros yetkililerinin Ruslar tarafından istenilen ekşi krema ve peynir üretimi istediklerini ve bu üretimleri de yaptıklarını dile getiren Köroğlu, “Şu anda Rus dostlarımız için ürettiğimiz ekşi krema ve peynir ürünleri Migros raflarında Rus dostlar tarafından en çok aranan ve tüketilen ürenler arasında yer alıyor.

Şu andan sadece Akdeniz Bölgesine dağıtım gerçekleştiriliyor. İleriki günlerde Tüm Türkiye genelinde Migroslara dağıtım yapılması planlanıyor isteğe bağlı olarak.

Ekşi krema ve kesmik Ruslar tarafından çok tüketilmen ürünlerimiz. Bu ürünlerin her geçen gün talepleri artıyor. Taleplerin artması da süt tüketimine yansıyacak. Süt üreticilerimiz de bu talepten yararlanarak, ellerindeki sütleri uygun fiyata pazarlayabilecekler. Tamamen bir arz ve talep dengesi oluşacak ve üretici de, imalatçı da, tüketici de memnun olacak.

Amacımız; insanlarımıza doğal, katkısız, hiçbir kimyasal madde kullanmadan yaptığımız ürünleri ulaştırmaktır. Sadece süt kullanarak yaptığımız ürünlerimizde hiçbir şekilde katkı maddesi bulunmamaktadır. Bu nedenledir ki ürünlerimizin tüketim ömürleri kısadır. Kısa sürede tüketilmelidir.

Önümüzdeki süreçte, Silifke Yoğurdumuzu tüm ülkemize ulaştırmak ve yurt dışına ihracatını yapabilmek için çalışmalar yapmaktayız. Teneke kutularda hazırlayacağımız ürünler 6 ay dayanacak süreye sahip olacak ve dünyanın dört bir tarafına ulaştırılacaktır” diyerek, süt ürünlerinde Silifke’nin dünyaya açılmasının önünde hiçbir engel olmadığının da altını çizdi.

ÇIRAK DA YOĞURT YEDİ

Gazetemizin Almanya Temsilcisi İshak Çırak, Olba Sütü ziyaret ederek, başarı dileğinde bulunurken, Silifke’nin tescilli yoğurdunun tadına da baktı.

Çok beğenen ve uzun yıllardır böylesine güzel bir yoğurt yemediğini kaydeden Çırak, “Değerli Dostum İsmail Köroğlu ve ekibini kutluyorum. Silifke için çok önemli bir görev üstlenerek, yoğurdu ilk üreten firma oldu. Bir Silifkeli olarak büyük gurur duydum. Markamızın yaşatılması ve yurt dışına ihraç olması için üzerimize düşen göreve her zaman hazırım” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ruslar, için, özel, ürünler, Olba’da…,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı