Haber Detayı
14 Eylül 2022 - Çarşamba 15:57 Bu haber 194 kez okundu
 
Küçük balıkçılar için çalıştay…
Çalıştay, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Cemal Gücü ve Slaw Food Tarsus yetkilisi Yasmina Lokmanoğlu moderatörlüğünde Taşucu Prof. Dr. Durmuş Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi


Sesimiz Haber Merkezi

Konuşmacı olarak Mersin Üniversitesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ayas, Mersin İl Tarım Orman Müdürlüğünden Yiğit Alaşehir, Akdeniz Genel Balıkçılık Komisyonundan Timiçin Dinçer ve Sektörü temsilcisi olarak Sevim Kaya katıldı.

Açılış konuşmalarını ise, Slow Fısh Mersin yöneticisi Ezgi Biçer Uçar, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü temsilcisi Haydar Fersoy, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcisi Mustafa Can ve Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu gerçekleştirdi.

 

Küçük Ölçekli Balıkçılıkta Sürdürülebilirlik Çalıştayı Taşucu Prof. Dr. Durmuş Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Slow Fısh Mersin yöneticisi Ezgi Biçer Uçar; temsil ettiği örgütün "iyi, temiz gıdaya adil ulaşım” için çeşitli etkinlikler yürüttüğünü ve bu konuda farkındalık yaratmak için çaba harcadıklarını vurgulayarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü temsilcisi Haydar Fersoy, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcisi Mustafa Can ve Mersin Deniz Ticaret Odası temsilcinin açış konuşmasından sonra sunumlara geçildi.

Mersin Üniversitesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ayas, Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Yiğit Alaşehir, Akdeniz Genel Balıkçılık Komisyonu Üyesi Timuçin Dinçer, Sektör Temsilci Hurma mahallemizden Sevim Kaya "Küçük Ölçekli Balıkçılıkta Sürdürülebilirlik" konusunda görüşlerini aktardılar. Bu arada kadın balıkçıların çoğalması, karşılaştıkları güçlüklerin giderilmesi konusunda yapılabilecekler konuşuldu.

Verilen aradan sonra programın "Açık Kürsü" kısmına geçildi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Cemal Gücü ve Slaw Food Tarsus yetkilisi Yasmina Lokmanoğlu moderatörlüğünde katılımcılara söz verildi.

Aydıncık, Erdemli, Mersin ve Silifke'den katılan balıkçılar problemlerini dile getirirken, ilgili kurumlardan taleplerini sıraladılar.

Yapılan çalıştayın rapor haline getirilerek ilgili kurumlara iletileceği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Küçük, balıkçılar, için, çalıştay…,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı