Haber Detayı
06 Mayıs 2022 - Cuma 17:10 Bu haber 837 kez okundu
 
Bu nasıl bir ATATÜRK SEVGİSİ!
7. SAYFA :) Haberi


Bu nasıl bir ATATÜRK SEVGİSİ!

2004 yılında Taşucu Eğitim ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı Başkanı Arslan Eyce’nin girişimleri ile başlayan ve Taşucu Belediyesi ve Taşucu halkının destekleri ile kısa süre içerisinde projesi hazırlanan ve aynı yılın Mayıs ayında inşaatına başlanan, dönemin belediye başkanı Emin Güleç’in de tam destek verdiği Atatürk Evi, 2005 yılının 19 Mayıs günü KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş tarafından hizmete açılmıştı. Büyükşehir yasası iye birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda bulunan Atatürk Evini mutlaka ziyaret ediniz. Çünkü öyle Bir ATATÜRK’E saygı ve sevgi var ki, evlere şenlik cinsinden!.. Kocaman bir yazıklar olsun...!

 

Taşucu halkının, sivil toplum örgütlerinin ve Taşucu belediyesinin ortak kararı ile ortaya çıkan ve Taşucu Belediyesi tarafından tam destek verilen, Aziz Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin aynısının yapıldığı Taşucu Atatürk Evinin şuan ki durumu vicdanlarda yara açıyor.

  

Aziz Atatürk’e içinde azıcık olsa saygı ve sevgisi olan bir insan Atatürk Evinin mevcut durumunu kaldırması mümkün değil..!

Kapı girişinin rüzgardan yıkıldığı söylendi ancak şu ana kadar neden yapılmadı?

Bahçesinde otlar başını almış gidiyor ama bakan yok!

Güzelim güller kurumuş!

  

Kocaman olmuş ağaçlar kurumaya yüz tutmuş durumda!

Bahçe duvarına monta edilmiş olan küçük elektrik panosunun ağzı açık ve kablolar dışında!

Arka giriş kapısının yan tarafına çeşitli atıklar dökülmüş!

Budanan ağaçların kuru dalları, biri gelsin izmarit atsın da ateş alsın ve yansın diye kaldırılmamış bile!

Kamelya var mı, yok mu belli değil! Üzerine ağdırılan sarmaşığı taşıyamaz duruma gelmiş bir kamelya kimin işine yarar ki?

   

Kısaca bahçe bölümü böyle Atatürk Evinin, ya içerisi nasıl?

İçeriye arka kapıdan girdik. İyi ki o kapıdan girdik ve yağmur suyunun içerideki hasarlarını görme imkanı bulduk…

Zemin katın hemen bitişiğine yapılan merdivenin dibinden yağmur suyunun içeriye girmesi ile birlikte, içerideki görüntüyü görmek ve üzülmemek elde değil.

Bir tarafta Türk Bayrağı, diğer tarafta büyük bir Atatürk portresi ve her ikisinin de çerçeveleri perişan durumda. İçeriye akan yağmur suyu ile birlikte perişan olmuş çerçeveler!

Mutfak bölümüne de sular akmış ancak metal eşyalar olunca zarar vermemiş.

Odalar pırıl pırıl olması gerekirken, bakımsızlıktan ve temizlememekten dolayı, nemle birleşen çok ve hoş olmayan değişik bir koku yayılıyor etrafa!

Atatürk Evinde bulunan yatakta sanki birileri yatmış, vakit geçirmiş bir görüntüdeydi!

Perdelerdeki pislikler vs.

O kadar çok daha uygun olmayan görüntüler saymak mümkün ancak burayı ziyarete gelen insanlar, Aziz Atatürk’ün anısını yaşatmak için bu güzel binayı yapanları mı suçlarlar yoksa bu güzelim binayı koruyamayanları mı?

Taşucu kime Atatürk’ü seven insanların bulunduğu bir belde ya böyle bir Atatürk Evi yakışmadığı gibi, Atatürkçü olduğunu her fırsatta haykıran Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e de yakışmadığını söylemeliyiz!

2004 yılında merhum Arslan Eyce’nin, Atatürk’ün Taşucu’na gelişleri ile ilgili kitap hazırlığı sırasında, “Atatürk, Taşucu’na doğduğu Selanik’e çok benzetiyordu” sözlerinin ardından böyle bir proje hayata geçirilmiş, dönemin Belediye Başkanı Emin Güleç desteklemiş ve açılışı da bir sonraki dönem Belediye Başkanı olan Ali Şahin’e nasip olmuştu.

Atatürkçüyüm diye nara atanlara bu sözlerimiz, Atatürk’ü ne kadar çok sevdiğiniz belli!

Sizler böyle Atatürk’ü sevecekseniz sevmeyin. Hatırasına bile sahip çıkmayanlardan fikirlerine sahip çıkmaları asla beklenemez…

S.C.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bu, nasıl, bir, ATATÜRK, SEVGİSİ!,
Haber Videosu
Yorumlar
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Sayfalar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı